Petek Temizliği

Evlerimizin, iş yerlerimizin, kısacası yaşam alanlarımızın vazgeçilmez ısınma tercihlerinin en başında gelen kalorifer petekleri ile ısınma, şehrimiz Sivas halkı için de ısınma tercihlerinin en başında gelir ve vazgeçilmezdir. Özellikle son yıllarda evlerimize ve iş yerlerimize taktırdığımız gerek bireysel ve gerekse ortak kullanım alanlarının başlıca ısınma sistemi olan kombili ısınma sistemleri ile %100 uyumlu olarak çalışan kalorifer peteklerini uzunca yıllar evlerimizde kullanabilmekteyiz.

Yoğun olarak kullandığımız her eşya da olduğu gibi kalorifer petekleri de kullanıldıkça ve yüksek ısıya maruz kaldıkça içleri zamanla deforme olmaktadır. İçerisinde dolaşım halinde olan su giderek pislenip çamurlaşacak ve kalorifer peteklerini tıkayacaktır. Bu nedenle de siz kombinizi istediğiniz kadar yakın petekleriniz verimli bir şekilde ısınmayacak ve bu bir kısır döngü olarak sürüp gidecektir. Ta ki siz yüksek faturaları görüp ısınamadığınızı anlayıncaya kadar.

Petek temizliği, peteklerin içerisinde dolaşan pis suyun tamamen boşaltılıp yenilenerek tesisata yeniden temiz suyun verilmesi işlemidir. Tabi ki yapılacak olan bu işlem, sadece petek içindeki suyun değiştirilmesi ile sınırlı kalmaz. Isıtma için kullanılan suyun geçtiği tüm tesisatı kapsar. Yani petekler, borular (bakır veya plastik), kombi ve kombi filtresi temizlenmelidir. İki yılda bir düzenli olarak petek temizliği yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Petek Temizlemenin Yararları Nelerdir?

2 yılda bir yapılacak düzenli petek temizliği ile;

  • Daha az fatura ödemesi ile çok daha fazla ısınmanızı sağlar.
  • Tüm peteklerin ısı dağılımı eşit olur ve bu nedenle verimliği artar.
  • Pompanın daha rahat çalışmasını sağlar ve kombinin çalışma ömrünü uzatır.
  • Gaz ve elektrik tüketimini gözle görülür miktarda düşürür.
  • Faturalarınız da en az %30 tasarruf sağlar.

 

Siz de doğalgaz faturalarınızın düşmesini ve ısınma kalitenizi artırmak istiyorsanız Sivas Petek Temizleme firmamız ile iletişime geçebilir ve konforun keyfini sürebilirsiniz.